Znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy

Vážení občania, v zmysle zákona č. 221/2019 Z. z.,  ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii). Orgány verejnej moci (ďalej len „OVM“) sú pri svojej úradnej činnosti povinné a oprávnené získavať a používať údaje evidované v informačných systémoch verejnej správy a vyhotovovať si z nich výpisy a tieto údaje a výpisy si v nevyhnutnom rozsahu navzájom bezodplatne poskytovať.

V rámci dôsledného dodržiavania zákona proti byrokracii a informovania občanov Slovenskej republiky vytvoril Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu  (ďalej len „ÚPVII“) pre tento účel vizuálnu prezentáciu vo forme plagátu v ktorom sú uvedené všetky potvrdenia a výpisy, ktoré občania a podnikatelia nie sú povinní predkladať OVM.

Plagát na stiahnutie tu

pdf Plagát - Potvrdenia a výpisy 370.6 KB

Koronavírus COVID-19 - Záznam zo zasadnutia krízového štábu Okresného úradu Kysucké Nové Mesto 10.03.2020

10.03.2020 o 10:00 hod. zasadal krízový štáb Okresného úradu Kysucké Nové Mesto na obecnom úrade v Radoli. Na zasadnutí boli prítomní: prednosta OU Kysucké Nové Mesto ako predseda KŠ, pracovníci odboru krízového riadenia OU Kysucké Nové Mesto, primátor mesta, starostky a starostovia obcí z okresu, zástupkyňa RÚVZ so sídlom v Čadci, riaditeľ OO PZ SR Kysucké Nové Mesto a veľiteľ družstva z Hasičskej stanice HaZZ Kysucké Nové Mesto. Záznam zo zasadnutia krízového štábu je v prílohe:
pdf Zasadnutie_KS_OU_KNM_10_3_2020 571 KB

Koronavírus COVID-19 - Leták Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Čadca "NECHOĎTE ĎALEJ"

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vám odporúčame prečítať si nasledovný leták Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Čadca "NECHOĎTE ĎALEJ"
pdf Leták NECHOĎTE ĎALEJ 404.2 KB

Koronavírus COVID-19 - Sanitárna kontrola na SK-PL hraniciach - informácia

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vás upozorňujeme, že Poľská republika prijala rozhodnutie o vykonávaní hygienických kontrol na hraničných priechodoch so všetkými susednými krajinami, vrátane Slovenska.

Zoznam v prílohe:
pdf LIST OF PLACES - SANITARY CONTROL 188.7 KB

Koronavírus COVID-19 - Usmernenie hlavného hygienika SR pre verejnosť o karanténe

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vás žiadame prečítať si nasledovné

Usmernenie hlavného hygienika Slovenskej republiky pre verejnosť o karanténe
pdf Usmernenie hlavného hygienika SR_karantena 09_03.2020 227.4 KB

Koronavírus COVID-19 - Rozhodnutia - verejné vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR

Rozhodnutia - verejné vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR
a upozorňujeme Vás na nutnosť ich dodržiavania
pdf Rozhodnutie - verejná vyhláška HH SR 170.1 KB
pdf Rozhodnutie_karantena_verejna_vyhlaska09_03 119 KB
pdf Rozhodnutie_zakaz_hromadneho_podujatia_verejna_vyhlaska09_03 97.7 KB