Koronavírus COVID-19 - Uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 115 z 18. marca 2020

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vás žiadame prečítať si nasledovné
Uznesenie vlády Slovenskej republiky č. 115 z 18. marca 2020
ktorým bol dňa 19.03.2020 v čase 00.00 h. na postihnutom území Slovenskej republiky vyhlásený rozšírený NÚDZOVÝ STAV.
pdf Uznesenie vlády Slovenskej republiky č_115_2020 196.1 KB

Koronavírus COVID-19 - Karanténne opatrenia ÚVZ SR účinné od 19.03.2020

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia, ktorým s účinnosťou od 19. marca 2020 od 6:00 nariaďuje „karanténne opatrenia".
Nadobudnutím účinnosti tohto opatrenia sa ruší opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. OLP/2567/2020 zo dňa 12.03.2020.
pdf Karanténne opatrenie ÚVZ SR účinné od 19_03_2020 382.9 KB

Ochrana lesov pred požiarmi – rozhlasová relácia 2020

Vážení občania, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci, Vám v súvislosti s vyhlásením času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru v územnom obvode okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto od 17.03.2020 od 06:00 hod. do odvolania dáva do pozornosti nasledovnú rozhlasovú reláciu na tému: Ochrana lesov pred požiarmi.
Podrobnosti v prílohe:
pdf Ochrana lesov pred požiarmi – rozhlasová relácia 2020 255 KB

Koronavírus COVID-19 - Štandardné preventívne, diagnostické a terapeutické postupy - nové infografity pre COVID-19

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vám orporúčame prečítať si nasledovné
ktoré Vás nasmerujú ako sa vyhnúť kontaktu s nákazou, príp. ako konať v prípade podozrenia nákazy. Všetky informácie pre verejnosť sú dostupné na webe:
Prosíme o šírenie týchto informácii. Spolu to zvládneme. S pozdravom a prianím pokojného dňa, tím ŠPDTP
Nové infografity pre COVID-19 sú uvedené v prílohách:
pdf 10 odporúčaní keď ste doma COVID-19 297.2 KB
pdf Čo robiť, ak ste chorý_COVID-19 333.1 KB
pdf Osoby s vyšším rizikom ochorenia COVID-19 331.4 KB
pdf Pomoc sebe a druhým COVID-19 279.8 KB

Koronavírus COVID-19 - Informácia o ďalších opatreniach v prímestskej autobusovej doprave

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, a v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky  vládou SR,  s cieľom zabránenia šírenia ochorenia COVID-19, Žilinský samosprávny kraj pristupuje k ďalším opatreniam, a to k ďalšej mimoriadnej zmene cestovných poriadkov v prímestskej autobusovej doprave, ktorú prevádzkujú dopravné spoločnosti Slovenská autobusová doprava Žilina, a.s.ARRIVA Liorbus, a.s., Ružomberok.
S platnosťou od 19. 3. 2020 do odvolania (zatiaľ je predpoklad do 27.3.2020) budú spoje prímestskej autobusovej dopravy premávať ako v sobotu v celom Žilinskom kraji. (to znamená, že budú prevádzkované iba spoje, ktoré premávajú denne (čiže sú bez znamienka)  a tie, ktoré premávajú v sobotu (označené šestkou v krúžku )).
Aktuálne cestovné poriadky budú zverejnené na  www.cp.sk.

Ďakujeme za pochopenie. Žilinský samosprávny kraj

Koronavírus COVID-19 - Zmena otváracej doby budov polikliniky Kysucké Nové Mesto

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vás Mesto Kysucké Nové Mesto informuje, že v záujme ochrany zdravia občanov a prijatých opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu budú budovy polikliniky na ulici Belanského č. 1346 a č. 773 s účinnosťou od 19.03.2020 otvorené v pracovných dňoch ráno od 6.45 hod.
Vstup do budovy len v ochrannej pomôcke tváre (rúško, šál, šatka...).
Ďakujeme za pochopenie

Koronavírus COVID-19 - Informácia o ďalších obmedzeniach vo verejnej osobnej doprave

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vám orporúčame prečítať si nasledovnú
Informáciu o ďalších obmedzeniach vo verejnej osobnej doprave
pdf Informácia o ďalších obmedzeniach vo verejnej osobnej doprave 588.3 KB

Koronavírus COVID-19 - Záväzný postup pre poskytovateľov sociálnych služieb v súvislosti s nebezpečenstvom šírenia infekcie spôsobenej koronavírusom (COVID-19, SARS-CoV)

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vám orporúčame prečítať si nasledovný
pdf Záväzný postup pre poskytovateľov sociálnych služieb v súvislosti s nebezpečenstvom šírenia infekcie spôsobenej koronavírusom (COVID-19, SARS-CoV) 821.2 KB

Koronavírus COVID-19 - Zmena a doplnenie opatrenií UVZ SR pri ohrození verejného zdravia zo dňa 16. 03. 2020 HH SR zo dňa 16.03.2020

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Vás žiadame prečítať si nasledovnú
Zmenu a doplnenie opatrení UVZ SR pri ohrození verejného zdravia zo dňa 16.03.2020
pdf Zmena a doplnenie opatrenia HH SR 16_03_2020 133.4 KB

Koronavírus COVID-19 - Informačný web NCZI pre občanov ohľadom koronavírusu

Vážení občania, v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2, Národné centrum zdravotníckych informácií pripravilo nový, informačný web pre občanov ohľadom koronavírusu.

Na stránke virus-korona.sk získate na jednom mieste všetky aktuálne informácie o vývoji ochorenia aj o prijatých opatreniach.