Obec Lopušné Pažite

Stretnutie harmonikárov a heligonkárov

 

     Nedeľné popoludnie 16.9.2012 v Lopušných Pažitiach sa uskutočnilo v rytmoch ľudovej hudby vystúpenie harmonikárov a heligonkárov z Dolných Kysúc.

     Starosta obce s poslancami pozvali muzikantov z okolia, ktorí chceli prezentovať svoje hudobné nadanie a lásku k harmonikám.

     Podujatia sa zúčastnilo 24 účinkujúcich, najmladším účastníkom bol  7 ročný Matúš Hodas zo ZUŠ z Kysuckého Lieskovca, mladé taletny ZUŠ z Kysuckého Nového Mesta a najstarším účastníkom bol 74 ročný Róbert Ďuriš z Lopušných Pažití.

     Ako spomenul starosta obce a predseda OC KDH chceme si pripomenúť ľudovú hudbu a prezentovať umenie hry na harmonikách, akordeónoch a heligónkach tu na Dolných Kysuciach.

     Dobrú atmosféru dotvorilo aj spievajúce obecenstvo z obce a okolia, ktoré na záver povzbudil speváckym výkonom Miroslav Janík ml., ktorý je rodák z Lopušných Pažití. Tradíciu dotvorilo aj tradičné jedlo chlieb s masťou.

     Na záver zaznela spoločná pieseň Kysuca, Kysuca ... a všetkým účinkujúcim a hosťom boli z rúk starostu obce Antona Mrmusa odovzdané ďakovné listy.

     Sálou zaznelo „ O ROK ZNOVA!“

     Vďaka za príjemné popoludnie pre stovku ľudí, už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

POZVÁNKA
Dňa 15.9.2013 o 15:00 sa uskutoční
  1. ROČNÍK STRETNUTÍ
HARMONIKÁROV A HELIGONKÁROV
 v Kultúrnom dome Lopušné Pažite
 SRDEČNE VÁS POZÝVAME
Kontakt (starosta obce: Anton Mrmus):  0902 697083

 |  RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Lopušné Pažite, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.