Obec Lopušné Pažite

1. ročník stretnutia harmonikárov a heligonkárov
 
Po minuloročnom úspešnom 0.ročníku, kde odznelo "O ROK ZNOVA", sa starosta obce Anton Mrmus a poslanci OZ v Lopušných Pažitiach rozhodli zorganizovať "1.ročník stretnutia harmonikárov a heligonkárov".
Nedeľné popoludnie sa 15.9.2013 v Lopušných Pažitiach v sáli KD nieslo ľudovou atmosférou. Starosta obce v ľudovom kroji privítal všetkých účinkujúcich i hostí.  
V úvode vystúpil akordeónový súbor ZUŠ s Kysuckého Nového Mesta, pod vedením Františka Martinca. Vekové rozpätie od 12 do 16 rokov.
Ďalšie vystúpenie predvieli súrodenci Erik a Julka Mrmusový, súrodenci Jakub, Tomáš a Jozef Lachovci, Jakub Kubík, František Mrmus a František Martinec.
Minuloročná "perla" Monika Mintachová.
Svoj talent s harmonikou tiež predviedol i Jozef Lutišan, Miroslav Bizík so synom Matúšom, manželia Stanislav a Anna Káčeríkovci, Peter Kvašňovský a Anton Habes.
Taktiež nás svojou návštevou poctila Vierka Gašincová, Katarína Ondrušková, Ľubomír Ondrušek, Denis Dubjel, Štefan st. a Štefan ml. Urbaníkovci.
Zahviezdili i sestry Lenka a Evka Bacmaňákové, Bc. Daniel Smolka a Martin Ďurčo.
Humornú pesničku o školníkovi si so sebou priniesol Milan Buchta.
Tiež sa nám predviedla Mgr. art. Vlasta Mudríková i Nitrianska heligonka v zostave Róbert Mokraš, Ján Rapan, Ladislav Žigo a Tibor Baláž.
V závere zaznela spoločná pieseň "Na Kysuciach dobre" a "Keď som išiel okolo vás", po ktorej starosta obce Anton Mrmus odovzdal účinkujúcim "ĎAKOVNÉ LISTY" a malú pozornosť od europoslanca Miroslava Mikolášika.
 
 
Foto: Tomáš Mrmus
 
DVD a CD možno objednať na Obecnom úrade.
 
 |  RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Lopušné Pažite, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.