Obec Lopušné Pažite


FC LP 2011

Futsalový klub FC LP2011 sa založil 29.10.2011 obyvateľmi obce Lopušné Pažite na čele zo
starostom Antonom Mrmusom a Jurajom Virdzekom.

Členovia mužstva sezóna 2011/2012:

Mrmus Anton, Virdzek Juraj, Minár Radoslav, Harcek Milan, Harcek Juraj, Bugáň Rudolf, Janík František, Grznár Ľudovít, Vnuk Roman, Neománi Miloš, Neománi Jozef, Kováčik Michal Harcek Ján, Šuták Tomáš, Berešík Štefan /brankár/

Do tohto zápisníka sa budú robiť zápisy zo zápasov a štatistík mužstva
 
 
 
12.11.2011                        FC LP2011- LOVER : 4-10
 
     Tento dátum sa zapíše do histórie nášho klubu pretože sme premiérovo nastúpili na zápas proti súperovi zo Snežnice LOVER. Zápas sme nezvládli po taktickej stránke a preto sme prehrali tento zápas 4-10.
     Prejavila sa v zápase hlavne nezohratosť mužstva čo si myslíme že v najbližšej budúcnosti odstánime a tak isto nám chýbali opory mužstva Minár Radoslav /oslava otcových narodenín/ a Milan Harcek /stužková/ Historicky prvým strelcom mužstva FC LP2011 sa stal Rudolf Bugáň, ktorý v zápase strelil prvý a aj druhý gól.
     V dobrom svetle sa predviedla aj naša opora v bráne Štefan Berešík, tak isto obranná trojica Kováčik Michal, Šuták Tomáš a Anton Mrmus a v neposlednom rade aj útočník Neománi Jozef.
 
Najlepší hráč zápasu: Jozef Neománi.

Strelci zápasu: Bugáň Rudolf 2, Neománi Jozef, Šuták Tomáš
 
Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Juraj Harcek, Rudolf Bugáň, František Janík, Neománi Jozef, Neománi Miloš, Tomáš Šuták, Michal Kováčik, Roman Vnuk, Anton Mrmus
 
 

3.12.2011                               FC LP 2011 – Bizoni  7-4

    Ďalší zápas, ktorí sa vryje do našej klubovej histórie, ale tentoraz zlatými písmenami pretože sme zo zápasu odchádzali ako víťazi. Zápas bol z našej stránky dobre zvládnutý, aj keď sa stále objavuje naša nezohratosť, preto k úspechu viedla naša bojovnosť a chuť po víťazstve.

     Veľkou mierou k úspechu sa podieľal náš zatiaľ najlepší strelec Rudolf Bugáň, ktorí nastrieľal súperovi 4 góly a pripísal si opätovne historické prvenstvo, ako hráč ktorí strelil prvý hetrik. Nemalou mierov prispel k víťazstvu aj náš brankár Štefan Berešík, ktorí podržal mužstvo hlavne v pasážach keď sa „lámal“ zápas.

     Zápas sme nezačali dobre keď sme prehrávali 0-1, avšak prekrásnou strelou do šibenice sa prezentoval Rudolf Bugáň a vyrovnal stav zápasu na 1-1. Stretnutie bolo vyrovnané, ale hostia sa znovu ujali vedenia po nešťastnom odraze, keď súper zahrával rohový kop 1-2. Po tomto momente sme zmobilizovali všetky naše sily čo viedlo k polčasovému vedeniu 4-2. V týchto fázach sa vo veľmi dobrom svetle ukázala naša obrana v zložení Anton Mrmus, Milan Harcek, Tomáš Šuták a Miloš Neománi, keď nedovolili súperovým útočníkom takmer nič.

Po zmene strán sme pokračovali v nastavenej taktike a po zhruba dvoch minútach sme po brejku zvýšili na 5-2. Od tohto momentu sme sa stiahli ešte do väčšej defenzívy čo sa nám nevyplatilo a zhruba po 15 min. súper znížil skóre na rozdiel jedného gólu 5-4. O pár minút mal súper jedinečnú šancu vyrovnať keď sa po našej hrubej chybe v obrannom pásme rútil na bránu sám, ale brankár vytiahol famózny zákrok a zachránil naše najtesnejšie vedenie. Tento moment nás nakopol a víťazstvo sme poistili ešte dvoma gólmi 7-4.

Góly: Rudolf Bugáň 4, Milan Harcek, Ľudovít Grznár,  Neománi Jozef

Najlepší hráč zápasu FC LP 2011 – Rudolf Bugáň

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Milan Harcek, Rudolf Bugáň, František Janík, Neománi Jozef, Neománi Miloš, Ľudovít Grznár, Tomáš Šuták, Anton Mrmus

 

 

4.12.2011                          Dynamo – FC LP 2011   8-3

     Komentovať tento zápas mi je veľmi ťažko, pretože keď si pozriem konečný výsledok, tak mám veľmi zmiešané pocity. Zápas bol do trištvrte zápasu vyrovnaný tak herne ako aj výsledkovo 3-3. Zhruba v od 35min. nám súper za 3min. strelil 3 góly, čo viedlo k našej strany k zobratiu time-outu, aby sme sa upokojili, ale nepochopiteľný skrat pokračoval aj v najbližších minútach, čo využil súper a uzavrel skóre na 8-3.

     Zápas sme nezvládli hlavne v našich hlavách a stále neviem pochopiť čo sa stalo. Každopádne nám odišiel úplne náš hrací systém a tak isto brankár nemal svoj deň. Za stavu 3-3 sa už zdalo že uhráme pre nás prijateľný výsledok no opak bol pravdou. Musíme sa aj z takýchto zápasov otriasť a do budúcna poučiť.

     Možno za zmienku stojí, že gólový účet si otvorili „trápiaci“ sa útočníci Juraj Virdzek a František Janík.

Góly: Jozef Neománi, František Janík, Juraj Virdzek

Najlepší hráč zápasu FC LP 2011: Milan Harcek

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Milan Harcek, Rudolf Bugáň, František Janík, Neománi Jozef, Neománi Miloš, Ľudovít Grznár, Tomáš Šuták, Anton Mrmus

 

 

10.12.2011                           FC PÁLENÉ – FC LP 2011       5:3

     Začiatok zápasu bol pre náš tým úplnou katastrofou, keď už v 10min. sme prehrávali 3-0. Vyzeralo to že sme psychicky zosypaný, ale opak bol pravdou. Naštartoval nás premiérový gól Romana Vnuka, ktorý znižoval na 3-1. Od tohto momentu sme sa vschopili začali sme súpera napádať a ten kopil chybu za chybou. Do konca prvého polčasu sme mali ešte niekoľko sľubných šancí, ktoré ostali ale nevyužité.

     Po zmene strán sme pokračovali v nastolenom tempe a po našom úponom snažení sme vybojovali penaltu, ktorú s prehľadom premenil Anton Mrmus a znižoval na 3-2. Po tomto našom znížení nastala u súpera ešte vačšia nervozita, ktorú sme však nepotrestali. Naopak po našom miernom otvorení hry súper zaknihoval 2 góly po sebe 5-2.

     Aj po týchto inkasovaných góloch sme sa nevzdávali, čo viedlo k ďalšiemu zníženiu skóre na 5-3. Strelcom gólu bol Anton Mrmus, ktorý zúročil svoje dlhoročné skúsenosti a lišiacky vystrelil z boku do súperovho obrancu od ktorého lopta putovala za súperovho brankára. Do konca zápasu sme si vytvorili ešte niekoľko sľubných šancí, ktoré sme však nepremenili a preto skóre zápasu za uzatvorilo na 5-3 z pohľadu súpera.

     Pre naše mužstvo tento zápas bol najlepšie odohratým stretnutím, kde sme s výnimkou prvých 10min. boli vyrovnaným ak nie lepším mužstvom ako náš súper z čela tabuľky. Musím vyzdvihnúť výborný výkon nášho brankára Štefana Berešíka, ktorý aj po inkasovaní 5 gólov podržal svoje mužstvo niekoľkými výbornými zákrokmi.

     Dúfam že nám vydrží táto naša bojovnosť a prístup k hre.

Góly: Anton Mrmus 2, Roman Vnuk

Najlepší hráč: Štefan Berešík

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, František Janík, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, Roman Vnuk

 

 

11.12.2011                   FC LP 2011 – ČIERNI BARÓNI       8:3

     Začiatok zápasu bol ako vždy katastrofou, keď už v 7min. sme prehrávali 0-2. Na hráčskej ploche sa premávalo kvarteto spomalených hráčov s nášho klubu, ktorí sa tvárili že zápas sa vyhrá sám a oni sa ani nespotia.

     Naštastie sme sa vschopili a Juraj Virdzek ako správny kapitán mužstva zavelil do boja a po krásnej zahratej štandartke Františka Janíka znižoval hlavou na 1-2. V tomto momente sme sa ako mužstvo spamatali a začali sme hrať futsal.

     O vyrovnanie sa postaral František Janík a vzápetí sme sa dostali do vedenie strelou Milana Harceka na 3-2. Od tohto momentu sme hrali uvolnený futsal z mnoho krásnymi momentmi pre oko diváka, kde by som spomenul napr. gól Ľudovíta Grznára strelou do šibenice. Postupne sme súperovi nastrieľali dalších 5 gólov, stav stretnutia 8-2. Ku koncu zápasu sme dovolili súperovi znížiť na konečných 8-3.

     Nedá mi nespomenúť, že všetky 3 góly súpera nám nastrieľal náš rodák František Mrmus.

Góly: Juraj Virdzek 2, František Janík 2, Milan Harcek, Tomáš Šuták, Ľudovít Grznár, Jozef Neománi

Najlepší hráč: Juraj Virdzek

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, František Janík, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, Roman Vnuk, Miloš Neománi, Tomáš Šuták, Ľudovít Grznár

 

 

17.12.2011                         Slimakovo – FC LP 2011   0-5 kont.

     Súper bohužiaľ neprišiel včas na zápas a preto sme bez boja ukoristili body za víťazstvo.

    

Góly:

Najlepší hráč zápasu FC LP 2011:

Zostava:

 

 

18.12.2011                         FC LP 2011 – Manchester   5-7

     Zápas sme začali pre nás veľmi netradične keď po prvých 10min. sme vyhrávali 2-0 gólmi Radoslava Minára a Juraja Virdzeka, no to bolo z našej strany v prvom polčase všetko. Súper postupne prevzal iniciatívu a za necelých 7min. otočil stav v jeho prospech na 2-3. Snažili sme sa vrátiť do zápasu zobratím oddychového času, čo nám však nepomohlo a prvý polčas sme uzavreli v náš neprospech na 2-4.

     Druhý polčas začal našou iniciatívou, ktorá však zlyhávala našou neschopnosťou premieňať vyložené šance na góly. Zákonite prišiel trest a súper zvyšoval skóre v jeho prospech na 2-5. Iskierka nádeje nám vzplanula po góle Ľudovíta Grznára, ktorí  znižoval skóre na 3-5. Od tohto momentu sme súpera zovreli v jeho obrannom pásme a začal náš koncert nepremenených šancí. V tejto pasáži sme ukázali, že aj gól ktorí nie je možné nedať sa naozaj nedal. Nemenovaný útočník / Juraj Virdzek/ mal loptu pevne na kopačkách, 5 metrov pred ním prázdna bránka, súperov brankár mimo brány, kopec času na dopravenie lopty do opustenej brány a predsa šla lopta po „strele“ mimo bránu. Pravdepodobne bol to zlom zápasu, keď sme sa mohli dotiahnuť na jeden gól a pomaličky otočiť skóre zápasu. Staré známe nedáš dostaneš sa samozrejme potvrdilo a súper zvýšil skóre na 6-3.  O ďalších pár minút udrela smola znova keď sa nám zranil náš brankár Štefan Berešík a v bráne ho vystriedal Anton Mrmus.  O ďalších pár minút sme znížili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Juraja Virdzeka, no súper kontroval opať a zvyšoval na 4-7. V poslednej minúte sme skorigovali na konečných 5-7 v náš neprospech keď sa trafil do siete Tomáš Šuták.

     Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď v prvom sme sa na ihrisku hľadali a v druhom už keď sme sa konečne našli, tak sme trestuhodne nepremieňali šance a súperovi sme darovali body za víťazstvo.

Góly: Juraj Virdzek 2, Radoslav Minár, Ľudovít Grznár, Tomáš Šuták

Najlepší hráč zápasu FC LP 2011: Anton Mrmus

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, František Janík, Neománi Jozef, Ľudovít Grznár, Tomáš Šuták, Anton Mrmus, Radoslav Minár

 

 

29.12.2011                        FC LP 2011 – LEN TAK      2:7

     Do tohto zápasu sme vstúpili s odhodlaním podať čo najlepší výkon a hlavne udržať našu taktiku hry. Prvé minúty duelu boli vyrovnanou partiou, keď ani jedno mužstvo si nevytvorilo vyloženú šancu na vsietenie gólu. Hra postupne naberala na obrátkach, čo vyústilo gólom súpera a v 8 min. zápasu otvorili skóre – 0:1. Aj po inkasovní gólu sme pokračovali v našej dobrej a umnej hre, keď sme súpera držali na dištanc. Po 5 min. prišlo k vyrovnaniu keď prekrásnu prihrávku Antona Mrmusa zúžitkoval Ľudovít Grznár – 1:1. Tento gól nás vzpružil do ďalších minút a vyústenie bol vedúci gól s kopačky Tomáša Šutáka 2:1. Počas trvania tohto stavu nás držal v nádejí vynikajúco chytajúci brankár Štefan Berešík. Šancu na zvýšenie skóre v náš prospech mal po krásnej akcií na jeden dotyk Milan Harcek, no neuspel.V tejto fáze by bolo z našej strany najrozumnejšie ukončiť zápas a brať 3 body, pretože ako náhle začneme vyhrávať, naša hra sa dostáva do úplne katastrofálneho stavu, upustímne s našej taktiky a stávame sa nedisciplinovanými. Po zahrávaní našich štandartiek sa dostáva súper do prečíslení a dáva gól. V neposlednom rade prestala klapať hra útočníkov smerom do zadu, čo viedlo k polčasovej prehre 2:4.

     Do druhého polčasu sme vkročili odhodlaný zabojovať o dobrý výsledok a hru sme viac otvorili smerom dopredu. Vypracovali sme si niekoľko dobrých šancí, no ako to u nás býva zvykom nepremenili sme ani jednu gólovú šancu. Na súperovho brankára sme sa rútili v pomere 2 ku 1, 3 ku 1, ale bezvýsledne. Samozrejme aj tu platilo staré známe pravidlo nedáš dostaneš a súper plne tohto využil a do konca zápasu skóroval ešte 3krát, čo viedlo ku konečnému výsledku 2:7.

     Už sa musíme konečne poučiť z naších chýb, premienať vyložené šance a pokiaľ nastane vyhrotená situácia ostať chladne pokojnými a držať pohromade ako dobrý kolektív. Po splnení týchto požiadaviek prídu časy úspechov.

     Za zmienku stojí, že v tomto zápase sme sa predstavili v najpočetnejšom zložení 12 hráčov.

Góly: Ľudovít Grznár, Tomáš Šuták

Najlepší hráč: Radoslav Minár

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, František Janík, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, Miloš Neománi, Tomáš Šuták, Radoslav Minár, Michal Kováčik, Ľudovít Grznár

    

 

7.1.2012                                 NEWCASTLE– FC LP 2011   6:10

     Do nového roku sme vstúpili úspešne, keď sme nový rok začali víťazstvom nadtabuľkovým susedom.Do tohto zápasu sme nastúpili s menšími zmenami v zostave, keď Anton Mrmus s pozície obrancu sa posunul na defenzívneho útočníka. Ako sa neskôr ukázalo táto zmena splnila svojúčel nad očakávanie.

     Začiatok zápasu nám nevyšiel, keď po úvodných 10-tich minútach sme prehrávali 2-0. Po pár minútach druhého inkasovaného gólu sme znížili Antonom Mrmusom na 2-1. Keď sa už zdalo, že zápas otáčame v náš prospech inkasovali sme ďalšie dva gólya súper nám odskočil o 3 góly. Do polčasu sa nám podarilo znížiť opätovne zásluhou Antona Mrmusa na 4-2. Druhý polčas sme začali našou iniciatívou, keď sme súpera napádali hlboko v ich obrannom pásme, čo priviedlo nášho súpera ku kopeniu chýb, ktoré sme dokázali zúročiť a skóre sme vyrovnali na  4-4. Pri vyrovnávajúcom góle zavŕšil svoj hetrik výborným výkonom Anton Mrmus. V týchto chvíľach sme sa herne dostali do dobrého tempa a hru smemali pod kontrolou, avšak po hrubej chybe inak dobre chytajúceho brankára Štefana Berešíka sa súper ľahko dopracoval ku gólu a viedol 5-4. Našťastie sme nepodľahli psychickému vypätiu a o minútu vyrovnal Juraj Virdzek a o zhruba ďalšiu minútu sa trafil do siete Rudolf Bugáň, dostali sme sa do dvojgólového trháku a viedli sme 6-4.

     Za tohto stavu sa zranil brankár Štefan Berešík a nastala vynútená zmena v bráne, keď medzi tri žrde sa postavil podruhý krát Anton Mrmus. Táto skutočnosť nič nezmenila na obraze hry a dokonca zápasu sme kontrolovali hru a dokonali vynikajúci obrat keď sme zápas dotiahli do zaslúženého víťazného konca.

Góly: Juraj Virdzek 1, Anton Mrmus 3, Milan Harcek 2, Tomáš Šuták, Radoslav Minár 2,Rudolf Bugáň

Najlepší hráč: Anton Mrmus

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, Anton Mrmus, Jozef Neománi, MilanHarcek, Tomáš Šuták, Radoslav Minár, Michal Kováčik

 

 

8.1.2012                              FC LP 2011 – ALL IN   6:5

     Zatiaľ najnapínavejší a najlepšie zvládnutý zápas, ktorý sme doposiaľ odohrali, ktorého rozuzlenie priniesli až posledné minúty duelu. Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán, keď ani jedno mužstvo sa nechcelo dopustiť zbytočných chýb. Medzi 10 a 15 min. sme začali hrať aktívne, keď sme súpera napádali vysoko v ich obrannom pásme s čoho rezultovali chyby súpera čo sme využili a zásluhouTomáša Šutáka sme sa ujali vedenia 1-0.

     Po tomto góle sme sa stali nekoncentrovaný, čo súper využil a v priebehu 3min. otočil skóre vo svoj prospech 1-2. O 2min. sme zahrávali priamy kop a opätovne Tomáš Šuták vsietil gól a skóre sa vyrovnalo na 2-2. Obraz hrysa v týchto chvíľach nemenil keď zhruba o 4min. súper stihol otočiť skóre a opäť sa ujal vedenia. Do polčasu sme stihli vyrovnať, keď Juraj Virdzek po nezištnej prihrávke od Antona Mrmusa vyrovnal skóre a polčas skončil zaslúženou remízou pre obidve mužstvá 3-3. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom hrať aktívne, súpera napádať v ich obrannom pásme a zo zabezpečenej obrany. Hra bola z našej strany dobrá, no aj napriek tomu po našej chybe v obrane súper sa dostal do jednogólového vedenia 3-4. Našťastie o minútu neskôr sme vyrovnali zásluhou individuálne akcie Milana Harceka 4-4. Hra mala stále rovnaký obraz keď súper znovu odskočil na jeden gól 4-5.

     Po tomto vsietenom góle sme všetky sily sústredili na vyrovnanie čo sa nám aj podarilo keď 4min. do konca zápasu vyrovnával Michal Kováčik. Keď už sa zdalo že duel skončí nerozhodne, tak 1,30min. do konca zápasu, poakcii Juraja Virdzeka s Michalom Kováčikom sa skóre otočilo v náš prospech, keď druhy menovaný zakončil nekompromisne do šibenice 6-5. Zápas sme už udržali a radovali sme sa zo zaslúženého víťazstva. V tomto zápase sa premiérovo postavil do brány Rudolf Bugáň, ktorý sa nemalou mierou zaslúžil o naše víťazstvo

Góly: Juraj Virdzek 1, Michal Kováčik 3, Milan Harcek 1, Tomáš Šuták 2,

Najlepší hráč: Michal Kováčik

Zostava: Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, Tomᚊuták, Radoslav Minár, Michal Kováčik, Miloš Neománi

 

 

14.1.2012                    SANTA FE– FC LP 2011    8:5

     Do zápasu sme si naordinovali zabezpečenú obranu, z ktorej budeme podnikať protiútoky.

     V prvých desiatich minútach bol obraz hry úplne odlišný, keď sa na ihrisku motalo osem dezorientovaných hráčov LP 2011, čo viedlo k priebežnému stavu 4 – 1 z pohľadu súpera. Ak sme chceli niečo zo zápasom urobiť a nedostať debakel zobrali sme si oddychový čas aby sme sa spamätali a tak isto sme pomiešali zo zostavou. Hra sa z našej strany trochu upokojila, ale stále to nestačilo na to aby sme hrali vyrovnanú partiu. Polčas sa skončil v náš neprospech 6-2. Do druhého polčasu na ihrisko vybehlo úplne iných osem hráčov a hra začala mať obraz na ktorý sa dalo pozerať. Snažili sme sa vylepšiť skóre čo sa nám začalo dariť, keď hneď v prvých minútach sme znížili po pokutovom kope na 3-6, no súper nám odskočil o niekoľkominút opäť o 4 góly 3-7. Aj napriek inkasovanému gólu sme hrali hru, ktorá platila na súpera a len zásluhou toho, že stále nevieme premieňať vyložené šance, sme sa na súpera nedokázali bodovo dotiahnuť a do konca zápasu sme len korigovali skóre na 8-5 s pohľadu súpera.V druhom polčase vygradovala forma brankára Rudolfa Bugáňa, ktorý nás podržal aby sme neinkasovali viac gólov. Napriek prehre môžeme byť s výsledkom spokojný, pretože zo začiatku zápasu to viedlo k nášmu debaklu a tak isto vidím pozitívum v tom, že sme zápas nevzdali a bojovali sme do konca a tým sa nám podaril prijateľnejší výsledok.

     Bol to zápas dvoch polčasov, keď v prvom bola naša hra bez nápadov a bojovnosti a druhýpolčas bol z našej strany aktívnejší a vyrovnanejší.V tomto zápase sa prvý krát predstavila naša najnovšia posila Miroslav Vlček, ktorý sa zapojil do defenzívnej činnosti.


Góly: Juraj Virdzek 1, Milan Harcek 1, Tomáš Šuták 3,

Najlepší hráč: Tomáš Šuták

Zostava: Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, Tomᚊuták, Miroslav Vlček, Michal Kováčik, Roman Vnuk

 

 

15.1.2012                         LOVER – FC LP 2011  2:6

     Zo súperom sme už mali jednu konfrontáciu a to pri premiérovom našom účinkovaní.
Vtedy sme zápas nezvládli a prehrali sme ho 4-10, preto do tohto zápasu sme šli
s myšlienkou oplatiť súperovi prehru.
     Úvod zápasu bol pre nás neskutočne úspešný, keď už po 14 sekundách otváral skóre po
rýchlom brejku Juraj Virdzek. Hrali sme zo zabezpečenej obrany a podnikali sme rýchle
protiútoky. Po ďalšom našom brejku sa menilo skóre v náš prospech, keď po akcii Milan
Harcek a Juraj Virdzek strelil druhý menovaný gól a súperovi sme odskočili o 2 góly.
     V týchto fázach sa nám hra darila ako sme si predsavzali a konečne sme hrali to na čo máme, súpera sme takmer k ničomu nepustili a naopak na našej strane skóre utešene narástlo, keď po góloch Juraja Virdzek, ktorý zavŕšil svoj prvý hattrick a Miroslava Vlčeka sme vyhrávali
4-0. Po našom štvrtom góle z našej strany hra trochu upadla, čo súper dokázal využiť
a v rozmedzí 5min. nám strelil 2 góly a znížil skóre na 4-2. Toto mohlo súpera nakopnúť na
dokonalý obrat v zápase, čo sme nechceli za každú cenu dopustiť. Túto zodpovednosť zobral
na svoje plecia Radoslav Minár a nechytateľnou strelou poistil náš prvopolčasový výsledok na
5-2.
     Druhý polčas bol z našej strany opatrný a maximálnu snahu sme vyvíjali na to aby sme
neinkasovali. V tomto nám vo veľkej miere pomáhal vynikajúco chytajúci brankár Rudolf
Bugáň. Útoky súpera sme odrážali a podnikali sme rýchle brejky, no tie sme nedokázali
zužitkovať, keď sme sa vrátili do starých čias a gól nie a nie dať. V polovičke druhého
polčasu sa nám našťastie podarilo streliť ďalší gól z kopačky Juraja Virdzeka, pre ktorého
to bol už štvrtý presný zásah. Toto nás natoľko upokojilo, že sme hrali uvoľnene a hru sme
mali pod kontrolou. Záver zápasu sme si troška zdramatizovali, keď sme súperovi darovali
2 pokutové kopy, no ani jeden neskončil gólom, keď obidva zlikvidoval fantastický brankár
Rudolf Bugáň.
     V tomto zápase musíme vyzdvihnúť výkon všetkých hráčov, ktorý sa podieľali na tomto
víťazstve, či už obranné formácie, ktoré stáli na pevných nohách, útočné formácie, ktoré
využívali ponúknuté šance a samozrejme vynikajúco chytajúci bránkach Rudolf Bugáň.
Nedá mi nespomenúť zmenu v zostave keď Milan Harcek sa posunul do role útočníka, ktorú
zvládol fantastický a rozdával gólové prihrávky, ktoré sme zužitkovali

Góly: Juraj Virdzek 4, Radoslav Minár, Miroslav Vlček
Najlepší hráč: Milan Harcek
Zostava: Rudolf Bugáň, Juraj Virdzek, Miloš Neománi, Miroslav Vlček, Anton
Mrmus, Tomáš Šuták, Milan Harcek, Michal Kováčik, Radoslav Minár 

 

 

28.1.2012                           DYNAMO – FC LP 2011       4:4

    Do zápasu sme vstupovali s myšlienkou vrátiť súperovi prehru s prvého zápasu, keď nás pokorili v pomere 8 – 3.

     Na poste gólmana sa opätovne objavil Rudolf Bugáň, ktorý zaskakuje za zraneného gólmana Štefana Berešíka. Už od úvodných minút bolo jasné, že zápas bude vyrovnaný a výsledok bude jasný až po odpískaní konca zápasu.

     Do vedenia sa dostali hostia, kedy využili naše zaváhanie a nekompromisne to využili na vedúci gól. Duel bol však stále vyrovnaný a bolo otázkou času kedy sa bude meniť opäť skóre. To sa našťastie menilo z nášho pohľadu, keď Michal Kováčik napriahol a nechytateľnou strelou k pravej tyči vyrovnal skóre na 1-1. Po tomto góle sa predviedol perfektnými zákrokmi náš gólman Rudolf Bugáň, keď súpera vychytal v troch vyložených šanciach a živil nás v nádeji na dobrý výsledok. K týmto zákrokom musíme spomenúť aj obetavý zákrok obrancu Radoslava Minára, ktorý pri súperovej dorážke do prázdnej brány svojou obetavosťou zabránil gólu. Po našom kratšom útlme sme vyrazili do rýchleho brejku a po akcii Milan Harcek a Juraj Virdzek sme otočili skóre v náš prospech 1-2. Do polčasu súper stihol vyrovnať a upravil na polčasové skóre 2-2.

     Začiatok druhého polčasu sme nezastihli a už v úvode sa súper dostal do jednogólového vedenia 3-2. Zápas sa prelieval z jednej strany na druhú a dlhé chvíle sme nechávali vynikať obidvoch gólmanov. Zhruba po 13min. sa nám podarilo vyrovnať, keď Tomáš Šuták po zahrávaní priameho kopu trafil presne k ľavej žrdi a skóre sa menilo na 3-3. Čo sa však nám dosť často stáva stali sme sa na chvíľu nesústredenými, čo sa nám vypomstilo a 8min. do konca zápasu súper dáva gól a vedie 4-3. Táto skutočnosť nás viedla k zobratiu oddychového času, kde sme si povedali čo zle robíme a čo musíme zlepšiť. Po oddychovom čase sme rozohrávali loptu na pravej strane útočného pásma a po dopredu dohodnutom signáli Milana Harceka a Juraja Virdzeka sme vyrovnali na konečných 4-4.

    V tomto zápase musím vyzdvihnúť hru celej obrannej formácie na čele zo skúseným Antonom Mrmusom a samozrejme brankára Rudolfa Bugáň, ktorý podal fantastický výkon.

Góly: Juraj Virdzek 2, Tomáš Šuták, Michal Kováčik

Najlepší hráč: Rudolf Bugáň

Zostava: Rudolf Bugáň, Juraj Virdzek, Miroslav Vlček, Anton Mrmus,Tomáš Šuták, Milan Harcek, Michal Kováčik, Radoslav Minár, Jozef Neománi

 

 

4.2.2012                             FC LP 2011– BIZONI    15:5

     Doteraz náš najvyšší výsledok, kedy sme prvý krát prekonali v zápase 10 gólovú hranicu. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný a ani jedno mužstvo si nevypracovalo príležitosť na strelenie gólu. Po asi 8 minútach sme sa presadili aj gólovo, keď sme po štandardnej situácii otvárali skóre 1-0. Po štyroch minútach súper vyrovnal keď po nešťastnom teči si dávame vlastný gól. Po tomto góle tempo hry opäť opadlo a nevedeli sme sa dostať do rytmu a kombinácie sa nám nedarili. Našťastie toto nevyužil náš súper a necelú minútu pred koncom prvého polčasu sme dali tak potrebný gól pri ktorom sa zranil strieľajúci hráč Michal Kováčik. Vyzeralo to, že sme pre gól zaplatili vysokú daň, no našťastie sa zranenie ukázalo ako nie vážne a Michal pokračoval ďalej v zápase.

     Do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že sa musíme lepšie pohybovať a premieňať naše gólové šance. Toto sa nám začalo dariť ihneď po začatí druhého polčasu a po 5 minútach sme vyhrávali 5-1. No opätovne nastal náš útlm a súper stiahol len na rozdiel 2 gólov. Na podnet tohto nášho herného kŕču sme si vyžiadali oddychový čas, ktorý bol zameraný hlavne na psychické upokojenie a nie na taktiku. Oddychový čas nám veľmi pomohol pretože na ihrisko nastúpilo mužstvo, ktoré bolo sebaisté a s cieľom dotiahnuť tento zápas do víťazného konca. Už po necelej minúte sme dávali náš poisťujúci gól, čo viedlo k našej hernej pohode a do konca stretnutia sme mali hru pevne vo svojich rukách a zápas sme skončili s výsledkom 15-5 v náš prospech.

     Čo by som chcel ešte spomenúť je to, že premiérové góly strelil Miloš Neománi, ktorého hlavne druhý gól bol s tých komickejších, keď loptu si narazil zo súperovým brankárom, aby loptu dopravil do prázdnej brány.

     Do zápasu nemohla nastúpiť naša opora Anton Mrmus, ktorý absentoval pre 3 žlté karty.

Góly: Juraj Virdzek 4, Milan Harcek 4, Tomáš Šuták 2, Michal Kováčik 3, Miloš Neománi 2

Najlepší hráč: Michal Kováčik

 Zostava: Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, Radoslav Minár, Jozef Neománi, Milan Harcek,

Tomáš Šuták, Miroslav Vlček, Michal Kováčik, Miloš Neománi

 

 

12.2.2012                       FC LP 2011– PÁLENÉ       8:5

     V tomto zápase sa do zostavy vrátil po dlhšej pauze zavinenej zranením naša brankárska jednotka Štefan Berešík. Tak ako v predchádzajúcich odvetných zápasov aj tento sa nám podaril dotiahnuť do víťazného konca a dokonale odplatiť súperovi našu prehru z prvého vzájomného zápasu.

     Toto víťazstvo sa tvorilo veľmi ťažko, keďže sme mali pred sebou kvalitného súpera a tak isto bol pre nás dôležitý ak sme sa chceli priblížiť k popredným priečkam. Duel od začiatku bol veľmi vyrovnaný a tak isto nás od začiatku držal výbornými zákrokmi brankár Štefan Berešík. Ako prvý sme sa dostali do vedenia, keď po spolupráci Juraja Virdzeka s Rudolfom Bugáňom, druhý menovaný dáva gól a vedieme 1-0. Hra bola aj naďalej vyrovnaná no my  sme boli aj keď to nebýva u nás zvykom efektívnejší. Skóre narastalo na našej strane a po strelení gólov z kopačiek Radoslava Minára a opätovne Rudolfa Bugáňa sme viedli už 3-0. Hru sme mali pod kontrolou, súpera sme napádali v ich obrannom pásme a bránili sme im rozvíjať ich kombinácie. Súper napokon po našej nedôslednej hre dáva gól a znižuje na 3-1 a dostáva sa opätovne do zápasu. V tejto pasáži sa šance striedali na oboch stranách, ale vyťažiť s nich sa podarilo napokon len nám a zásluhou Juraja Virdzeka sme zvýšili skóre na 4-1, ktoré sa do konca prvého polčasu nezmenilo.

     Druhý polčas sme začali veľmi ustráchane, ako by sme sa už dopredu obávali o náš výsledok, čo sa nám nevyplatilo. Súper do piatich minút znížil skóre o dva góly 4-3. Hra z našej strany bola žalostná a iskierku nádeje nám vlial kuriózny gól cez celé ihrisko z kopačky Radoslava Minára 5-3. To sme si mysleli, že gól nám pomôže dostať sa z herného kŕča, no opak bol pravdou a súper vyrovnal skóre na 5-5. Toto nás naštartovalo aby sme si zobrali oddychový čas, ktorý bol zameraný na psychické upokojenie a hlavne vrátenie sebadôvery v dobrý výsledok. Po skončení oddychového času sme sa dostali do potrebného tempa a už o chvíľu po štandardnej situácií sme sa dostali do vedenia gólom Juraj Virdzeka. Nastala 5 minútovka v ktorej nás podržal brankár Štefan Berešík. Našťastie sme to boli opäť my, čo sme sa radovali zo vsieteného gólu, keď sa presadil Miroslav Vlček, ktorý predtým nepremenil viacero vyložených šancí. Do konca zápasu sme hru kontrolovali a ešte sme skorigovali výsledok, keď 1 sekundu pred koncom zápasu po peknej kombinácií Miloša Neomániho a Juraja Virdzeka druhý menovaný strieľa gól a upravuje na konečných 8-5.

     Tento zápas nám znovu ukázal, že keď hráme pokojne tak aj naša hra a výsledky vyzerajú výborne.

 

Góly: Juraj Virdzek 3, Radoslav MInár 3, Rudolf Bugáň 2, Michal Kováčik 1

Najlepší hráč: celé mužstvo

Zostava: Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň,  Radoslav Minár, Štefan Berešík, Anton Mrmus,  Tomáš Šuták,  Miroslav Vlček, Michal Kováčik, Miloš Neománi

     

 

26.2.2012                FC LP 2011 – Slimákovo       29:2

     Výsledok hovorí o všetkom, keď sme súpera jednoznačne deklasovali.

Góly: Virdzek Juraj 8, Harcek Milan 6, Bugáň Rudolf 4, Šuták Tomáš 4, Vlček Miroslav 3, Minár Radoslav 2, Mrmus Anton 1, Neománi Jozef 1

Najlepší hráč:Virdzek Juraj

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Rudolf Bugáň, Radoslav Minár, Anton Mrmus, Jozef Neománi, Milan Harcek, MIroslav Vlček, Tomáš Šuták

 

 

 

4.3.2012                     ČIERNY BARÓNI – FC LP 2011       5:8

     Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel a ako v prvom zápase proti tomuto mužstvu, tak aj v tomto sme na začiatku prehrávali 2-0. Vôbec sme sa nemohli dostať do tempa, viazla nám kombinácia a aj inak skvelá obrana nemala svoj deň. Našťastie sme v 12min. vyrovnali, keď po parádnej prihrávke Antona Mrmusa cez celé ihrisko skóroval hlavou Juraj Virdzek. Tento gól náš naštartoval na vyššie obrátky, čo viedlo k vyrovnaniu, keď len o minútu na to vyrovnal strelou priamo do šibenice Radoslav Minár 2-2. Po tomto góle nastala opäť nezáživná hra, keď ani mi a ani súper sme sa na nič nezmohli. Našťastie v tomto pre nás trápiacom sa zápase prišiel najkrajší moment, keď po krásnej akcii na jeden dotyk prihráva Miroslav Vlček pred bránu a Jozef Neománi strieľa do prázdnej brány gól a polčasové skóre sa uzavrelo v náš prospech 2-3.

     Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním hlavne zlepšiť našu hru, čo sa nám aj prvých 5 min. darilo a vyprodukovali sme s toho gól na 2-4 z kopačky Miroslava Vlčeka. Po tomto góle sme mali ešte niekoľko sľubných príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Súper tejto našej bezmocnosti využil a po našich fatálnych chybách vyrovnáva skóre na 4-4. Toto nás priviedlo k zobratiu oddychového času, kde sme si potrebovali hlavne vysvetliť ako sa hrá futbal a že pri tejto hre sa aj behá. Ako to býva u nás dobrým zvykom, oddychový čas nám pomohol a aspoň z časti sme sa dostali z herného kŕču a už o 2min. sa opäť dostávame do vedenia, keď Michal Kováčik na dva krát prekonáva inak výborne chytajúceho brankára súpera 4-5. Od tohto momentu sme prevzali kontrolu nad hrou a výhru sme si poistili ešte 3 krát, keď sa presadili Radoslav Minár a Juraj Virdzek. Súper už len dokázal v samom závere znížiť z pokutového kopu na konečný výsledok 5-8.

     S takýchto zápasov sa musíme poučiť, keď naša nenasadenosť, ležérnosť a nechcenosť viedli takmer k strate tak potrebných 3 bodov. V ťažších zápasoch sa nám to vôbec nemusí vyplatiť a zbytočne si budeme komplikovať našu situáciu, ktorá je doteraz myslím až nad naše očakávanie. Ak sa chceme udržať v horných poschodiach tabuľky, musíme pre to urobiť maximum a hlavne musíme mať chuť hrať futbal a na zápas prísť dobre naladený.

 

Góly: Virdzek Juraj 3, Vlček Miroslav 1, Minár Radoslav 2, Neománi Jozef 1, Kováčik Michal 1

Najlepší hráč: Jozef Neománi

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Anton Mrmus, Radoslav Minár, Michal Kováčik, Jozef Neománi, Milan Harcek, Miroslav Vlček, Tomáš Šuták

 

 

18.3.2012                  LEN TAK – FC LP 2011           4:8

     Čakal na nás súper z vrcholu tabuľky, takže sme očakávali veľmi ťažký zápas. Predzápasom sme mali prvotné myšlienky o tom, že môžeme zabojovať o 3 miesto. Tátomyšlienka bola dosť trúfalá, keďže sme do sezóny nastúpili ako nováčik s cieľom skončiť do6 miesta. To, že sme sa začali pohrávať s touto myšlienkou, vnieslo do nášho mužstva troškuviac chcenia a súťaženia.

     Začiatok zápasu sme dokonale ovládli, keď hru sme mali pevne v rukách a skóre v 20min.ukazovalo stav 0-4. Bol to pre nás pohodlný náskok, ktorý sme chceli udržať čo najdlhšie, abysa na nás nevzniesla zbytočná nervozita. Do konca prvého polčasu sme predsa raz inkasovali,keď po našom chvíľkovom zaváhaní súper znížil na 1-4.

      Začiatok druhého polčasu bol z našej strany dosť nevydarený a zrazu sa z nás zmizlatá pohoda, ktorá nás zdobila v prvom polčase. Našťastie sa nám podarilo streliť piaty gól,ktorý nám mal vrátiť späť našu pohodu. Opak bol pravdou, keď súper za necelých 5min.streli 2 góly a zrazu bolo všetko otvorené. Toto nás prinútilo vziať si oddychový čas, ktorýje už stabilnou súčasťou našej hry. Po tom, čo sme sa psychicky znovu pozbierali, už smenepripustili drámu a vsietili sme ďalšie 3 góly a bolo prakticky rozhodnuté. Súper eštev poslednej minúte skorigoval a upravil na konečných 4-8.

       Po tomto výsledku sme začali čoraz viac veriť, že toto mužstvo má viac ako na 6 miestoa zabojujeme až do konca po našom novom cieli a to 3 miesto.

       Naďalej sme si udržali neporaziteľnosť v jarnej časti a to aj po tom ako sme hraliz mužstvom, ktoré bolo priebežne na 1 priečke.


Góly: Virdzek Juraj 1, Vlček Miroslav 3, Minár Radoslav 1, Tomáš Šuták 2, Milan Harcek 1 Najlepší hráč: Miroslav VlčekZostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Anton Mrmus, Radoslav Minár, Michal Kováčik,Miloš Neománi, Milan Harcek, Miroslav Vlček, Tomáš Šuták

 

 

25.3.2012                    FC LP 2011 – NEWCASTLE   11:3

     Obraz hry v tomto duely mal 2 tváre a to prvý polčas a druhý polčas. V prvom polčasesme sa dostali pomerne rýchlo do dvojgólového vedenia, ale to bolo z našej strany všetko.Hra z našej strany bola katastrofálna po každom smere. V útoku sme zahodili vyložené šancea v obranne sme boli veľmi nepresný. V hre bolo poznať našu prílišnú túžbu po výhre, ktoráby nás posunula bližšie k nášmu cieľu a to celkové 3 miesto. Nevedeli sme zakonbinovaťa každý náš útok bol odsúdený na zánik. Súper tohto využil a do konca polčasu vyrovnalskóre na 2-2.

    V druhom polčase sme nastúpili s cieľom vrátiť sa k našej aktívnej hre a taktiež nakloniťvýsledok na našu stranu. Zrazu sme ožili, začali sme hrať pracnú hru, ktorá žala svojeúspechy. Súpera sa dokonale pritlačili do hlbokej defenzívi a z našej nátlakovej hry sme ťažilijeden gól za druhým. Skóre na konci zápasu sa zastavilo na čísle 11-3 čo bola odmena za nášvýborný druhý polčas.

     Aj v tomto zápase sa potvrdilo to, že stále máme nevyrovnané výkony, čo musímev najbližšej dobe vylepšiť.


Góly: Virdzek Juraj 6, Bugáň Rudolf 2, Minár Radoslav 1, Milan Harcek 2

Najlepší hráč: Milan HarcekZostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Anton Mrmus, Radoslav Minár, Michal Kováčik,Rudolf Bugáň, Milan Harcek, Miroslav Vlček, Tomáš Šuták

 

 

31.3. 2012               MANCHESTER – FC LP 2011      0-5 kont.

     Súper bohužiaľ neprišiel na zápas a preto sme bez boja ukoristili body za víťazstvo.


Góly:
Najlepší hráč zápasu FC LP 2011:
Zostava:

 

 

1.4. 2012                ALL IN – FC LP 2011        2:4

     Na to ak sme chceli udržať náš smelý cieľ, museli sme tento zápas zvládnuť a vyhrať. Tátovedomosť vniesla do nášho mužstva určitú nervozitu, ktorá sa podpísala na našej počiatočnejhre.

     Začiatok zápasu bol z našej strany dosť nervózny a nepresný. V hre sme hľadali potrebnýpokoj, čo sa nám nedarilo. Súper bol aktívnejší a dostával sa do vyložených šancí, čo alenáš vynikajúco chytajúci brankár Štefan Berešík v našej spokojnosti vyriešil a gól smeneinkasovali. Hra bola naďalej nervózna, čo sa premietlo aj do osobných súbojom, ktorésa s pribúdajúcimi minútami pritvrdzovali. Už v 18 min. mali obidve mužstvá po 5 faulocha bolo otázkou času, kedy sa jedno alebo druhé mužstvo dopustí ďalšieho faulu a bude protinemu nariadený trestný kop. V 20 min. sme sa dopustili tohto previnenia mi, no trestný kopsúper trestuhodne zahodil. Asi po minúte hry sa dopustili ďalšieho faulu aj hráči súpera, noani nám sa nepodarilo zúročiť výhodu trestného kopu. Už sa zdalo, že prvý polčas skončíbezgólovou remízou, no prišla chvíľa Radoslava Minára, ktorý necelé 3 min. pred koncomvsietil po presnej prihrávke od Milana Harceka pre nás tak potrebný gól 0-1.

     Cez polčas sme sa ako mužstvo museli hlavne upokojiť a schladiť naše horúce hlavy,pretože rečnenie a dohadovanie sa s rozhodcami nám prinášalo tak nanajvýš žlté karty.

     Do druhého polčasu sme išli s cieľom hlavne neinkasovať a naopak pokúsiť sa hrať narýchle brejky, ktoré nám mali zabezpečiť zvýšenie nášho náskoku. Toto sa nám aj v prvejpolovici druhého polčasu darilo a dostali sme sa do trojgólového trháku. Najskôr skórovalMilan Harcek, keď nekompromisne zavesil pod brvno a zvýšil na 0-2. Neskôr opäť porýchlom brejku skóroval Miroslav Vlček 0-3. Po tomto góle sme sa dostali pod tlak, čo súperdokonale využil a koriguje výsledok na 1-3. Tento gól vniesol do nášho mužstva ešte väčšiunervozitu a obavu o konečný výsledok. Súper sa nevzdával a dokonale zdramatizoval zápas,keď 53 sek. do konca zápasu znížil na rozdiel 1 gólu 2-3. Po tomto momente sa domácisnažili hrať presilovú hru bez brankára, čo sme naopak mi využili a 45 sek. do konca zápasusme zvýšili zásluhou Tomáša Šutáka na 2-4. Po tomto góle sme vedeli, že víťazstvo námneunikne a dotiahneme zápas do tak vytúženého víťazného konca.

     V tomto zápase sa ukázala sila nášho mužstva, keď aj takýto náročný zápas z pohľadukvality, ale aj psychiky sme dotiahli do víťazného konca. Tento zápas nás priblížil bližšiek nášmu cieľu, ktorý ak splníme bude pre naše mužstvo určité zadozučinenie za predvedenévýkony hlavne v odvetnej čiže jarnej časti súťaže.

Góly: Radoslav Minár 1, Milan Harcek 1, Miroslav Vlček 1, Tomáš Šuták 1

 Najlepší hráč: Radoslav Minár

Zostava: Štefan Berešík, Juraj Virdzek, Anton Mrmus, Radoslav Minár, Michal Kováčik,Miloš Neománi, Milan Harcek, Miroslav Vlček, Tomáš Šuták

 |  RSS | Mapa stránky | Prihlásiť
Webmaster | Obec Lopušné Pažite, © 2011 - BROS Computing, s.r.o.